Öğrenci Bursları

Yapı Kredi Bankası Emeklileri Derneği Bursu 2019 – 2020

20192020 Eğitim yılında Yapı Kredi Bankası Emeklileri Derneği Bursu Başvurularını İlköğretim, Lise ve Üniversite öğrenimi öğren maddi desteğe ihtiyacı olan öğrenciler başvurabilmektedir.

BURS ÇEŞİTLERİ

20192020 Yılında Yapı Kredi Bankası Emeklileri Derneği Bursu ve yardımlarını ayrı ayrı başlık altında ve şartlarda belirtmiştir.

Eğitim Yardımı :

 • 1 yıl dernek üyeliğini doldurmuş ( 1 yılı dolmamışsa eğer eksik ayın ücreti alınır.) maddi desteğe ihtiyacı olan öğrenim gördüğüne dair belgesi ibraz etmesi ve yazılı talepte bulunması gerekir.
 • Yılda bir defa İlköğretim – Lise – Üniversite öğrencilerime TL olarak her yıl belirlenen ücrette yatırılır.
 • Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşları dahil, Türkiye’de okuyan İlköğretim, Lise ve Meslek Okul öğrencileri, Açık Öğretim Fakültesinde okuyan öğrenciler, 2 Yıllık Ön Lisans okuyanlar , 4 Yıllık Lisans Öğrencileri yararlandırılabilir.

Karşılıksız Eğitim Bursu :

Maddi durumu olmayan ve maddi desteğe ihtiyacı olan derneğin üyelerinin, Üniversite okuyan çocuklarına , Velisinin dernek üyeliğinin 1. yılını doldurması kaydıyla ( 1 yılı dolmamışsa eğer eksik ayın ücreti alınır.) ;

 • Maddi desteğe ihtiyacı olması,
 • Ailenin gelir belgesi ve varlık beyannamenin doldurulması,
 • Bir yerde tam zamanlı veya yarı zamanlı çalışıp maddi gelir elde etmemesi,
 • Üniversite 1. sınıf okuyor ise 20 yaşını , 2. Sınıf ise 21 , 3. Sınıf ise 22 , 4. Sınıf ise 23 yaşını bitirmemiş olmalı,
 • Devlet veya Vakıf Üniversitelerinde okuyor olması gerekmektedir.

Karşılıksız Eğitim Yardımı; Üniversitelerin Ön lisans (2 Yıllık) ve Lisans (4 Yıllık) okuyanlar içindir.

Başarılı Öğrenci Eğitim Yardımı :

 • Üniversiteye yeni başlayanlar için YKS’den kendi puan türünden ilk 5000 sıralama içine giren dernek üyesi çocuklarına,
 • Ara sınıflar da okuyan öğrenciler için ise 100’luk sistemden en düşük 70, 4’luk sistemden en düşük 3 genel ortalaması olan öğrencilere verilmektedir.
 • Başarılı Öğrenci Eğitim Yardımı için belirtilen not ortalamasını karşılayan öğrenciler her yıl derneğe belgelerini vermek zorundadır.

Eğitim Gereksinimi Yardımı : Yardımı almak isteyen dernek üyesinin çocukları, 4 üzerinden en az 2, 100 üzerinden en az 50 genel not ortalamasına sahip olmalıdır.

Şartlı Bağış Yapan Kişi / Kuruluşların Eğitim Yardımı : Yardım alacak olan öğrencilerin belirtilen şartlara bağlı kalmak zorundadır. Bağışçı ve Dernek tarafından ortak yürütülür. Açık öğretim de okuyan, Lisansüstü eğitim alan ve KKTC hariç yurt dışında eğitim alan öğrencilere verilmemektedir.

 • Açıköğretim Fakültesinde okuyan öğrenciler, Lisansüstü eğitim (Doktora ve Yüksek Lisans) ve Yurt Dışında bulunan Üniversitelerde okumakta olan öğrenciler hariç, Yurt içindeki üniversitelerde eğitim gören öğrencilere, bir önceki eğitim yılı not ortalamasının 4 luk sistemde en düşük 2 nin üzerinde olmak şartıyla Karşılıksız Eğitim Yardımı, Ön lisans ve Lisans öğrenimleri için 2. sınıftan itibariyle yapılır.

Hazırlık sınıfı okuyanlar için 1. Sınıf itibariyle not ortalaması 2 nin üzerindeyse Karşılıksız Eğitim Yardımı alır.

Burs Kesilme Durumları

 • Ailenin maddi durumu hakkında yanlış bilgiler verilmesi,
 • Genel not ortalaması yukarıda belirtilen durumların altında olması,
 • Yüz kızartıcı suç işlemesi veya üniversitede disiplin cezası alması durumunda,
 • Burs verilen öğrencinin velisi dernek üyeliğinden çıkarılması durumunda hem bursu kesilir hemde verilen burslar geri istenir.

Eğitim Yardımı Süresi :

Eğitim ve Burs Yardımları bir yıl boyunca 1 Ekim ile 1 Haziran ayları arasında toplam 8 ay olmak üzere verilir. Şartlı Bağış Yapan kişi ve Kuruluşların vermiş olduğu yardımlar bağışçı tarafından belirlenen süre boyunca verilir. Müracaat Kasım ayında yapılmasında burs 7 ay süre verilecektir.

Burs Miktarları

Karşılıksız Eğitim Bursu ; 20192020 Yapı Kredi Bankası Emeklileri Derneği Bursu ve yardımı miktarları aşağıda belirtilmiştir.

Genel Not OrtalamasıTürk Lirası
2.00 – 2.59 300.00 TL
2,60 – 2,99 350.00 TL
3,00 – üstü 400.00 TL

Son Başvuru Tarihi : 30 Kasım 2019 olarak belirlenmiştir.

2019 – 2020 Eğitim yılında ;
İlkokul da Okuyan Öğrencilere (1. ile 4. sınıf arasında okuyorsa) 300 TL
Orta Okul ve Lise Öğrencilerine (5. ile 12. sınıf arasında okuyorsa) 350 TL
Üniversitede okuyan öğrencilere ise 500 TL
Öğrenci Belgesi karşılığında bir kereye mahsus olan ; Dernek üyelerinin 31 Aralık 2019 tarihine kadar iletmeleri halinde Eğitim Yardımı alırlar. Burs almış olan Öğrenciye ek olarak Eğitim Yardımı verilmez.

Diğer BURS BAŞVURULARI için bağlantıya tıklayabilirsiniz :)

ÖNEMLİ NOT: 2019 – 2020 Yılı Yapı Kredi Bankası Emekliler Derneği Bursu Başvuruları için lütfen derneğin BURS YÖNETMELİĞİNİ okuyunuz.

Son Başvuru Tarihi : 30 Kasım 2019 tarihi olarak belirlenmiştir.

Yapı Kredi Bankası Emekliler Derneği İletişim Bilgileri

Genel Merkez
Adres : Büyükdere Caddesi No: 24 Hukukçular Sitesi Kat: 3 Daire: 35 Mecidiyeköy/İstanbul
Telefon : 0212 272 89 89 – 0212 216 82 05
Faks : 0212 267 26 64
E-Posta : info@ykbemeklileridernegi.org

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı