Öğrenci Bursları

Türk Eğitim Vakfı TEV Bursu Başvurusu 2019 – 2020

Türk Eğitim Vakfı TEV 2019 – 2020 eğitim hayatında başarı sağlayan, okumakta güçlük çeken öğrencilere, dar gelirli ve maddi desteğe ihtiyacı olan Üniversite – Lise – Yüksek Lisans ve Doktora öğrencilerine Bursu desteği sağlamaktadır. TEV Bursu günümüze kadar yaklaşık 250 binden fazla öğrenciye ulaşmıştır. Türk Eğitim Vakfı Burs desteğinin yanı sıra kız öğrencilere yurt hizmeti de sunmaktadır. TEV Vakfı Burs Başvurularına bu yılda devam etmektedir. TEV eğitim bursu almaya hak kazanan daha doğrusu mülakata çağrılması uygun görülenlerden bir takım belgeler istenir. Mülakatı başarılı geçip bu belgeleri iletenler TEV öğrenci bursu almaya hak kazanırlar.

TEV Burs Başvuru Tarihi : 2019 – 2020 öğrenim yılında 2 Eylül – 22 Eylül 2019 tarihleri olarak belirlenmiştir.

2019 – 2020 TEV Bursu Ne Kadar ?

TEV Burs Miktarı her yıl değişiklik göstermekle birlikte bu yılın Ücreti aşağıda gördüğü şekilde belirlenmiştir. Üniversite, Lise, Yüksek Lisans ve Doktora öğrencileri için burs miktarı farklılık göstermektedir.

TEV Bursu Miktarı
TEV Burs Miktarı

TEV Vicdani Yükümlülük

TEV Bursu Yurt içinde Karşılıksızdır fakat Vicdani Yükümlülük vardır. Yani TEV tarafından burs aldığınızda okulu bitirdikten sonra sizin gibi ihtiyacı olan en az bir öğrenciye burs ve vakfa manevi destek olma, bulunduğunuz yerde gönüllüğü yürütmek vicdani yükümlülüktür.

Sosyal Faaliyetleri

Vakıf tarafından sadece maddi olarak yarar sağlamanın yanı sıra sosyal aktivite ve kişisel eğitim yönünde de fayda sağlamaktadır.

  • Öğrencilere yabancı dil eğitim bursları vermek,
  • Staj yerine ihtiyacı olan öğrencilere staj imkanı sunmak,
  • Tarihi ve Kültürel yerlere gezi düzenlemek,
  • Tiyatro ve Konser gibi faaliyetlere ücretsiz gitmek gibi bir çok imkan sunmaktadır.

2019 – 2020 TEV Bursu Başvurusu

Hangi öğrenim seviyesinde eğitim alıyorsanız ona tıklayarak, başvuru şartlarını inceleyip detaylı bilgi aldıktan sonra belirtilen yerden başvurunuzu yapabilirsiniz.

Arkadaşlar Burs Başvurusu yaparken lütfen belirtilen şartları iyi okuyunuz ve istenilen belgeleri ve bilgileri mutlaka eksiksiz olarak teslim ediniz.

Türk Eğitim Vakfı Resmi sitesi ve Kaynak için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. 2 çocuğum var kızım ilkokul 3. Sınıf oğlum ortaokul 8. Sınıf eşim bizi terketti baba evinde kalıyorum lütfen yardım edin ihtiyaçlarına yetişemiyorum çok zor durumdayım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı