Öğrenci Bursları

Türk Eğitim Derneği TED Bursu 2019 – 2020

2019 – 2020 Eğitim yılı Türk Eğitim Derneği TED Bursu maddi olanakları kısıtlı olan öğrencilere ve eğitim hayatında maddi sıkıntılar çeken İlköğretim, Lise ve Üniversite öğrencilerine Karşılıksız Burs olarak verilmektedir.

2019 – 2020 TED Bursu Çeşitleri

TED Tam Eğitim Bursu, Tam Destek Bursu ve Desteleme Bursu olmak üzere TED 3 farklı burs imkanı sunmaktadır.

TED Tam Eğitim Bursu

Tam Eğitim Bursu, Türkiye’nin genelin yapılan merkezi sınav ve Ev ziyareti gibi mülakatlar sonrasında öğrencilerin okul ücretlerinden tutun, yiyecek içecek, Cep harçlıkları, Servis ücreti, Kırtasiye ve kitap ihtiyaçları ve yatılı pansiyon gibi bir çok ihtiyaçları giderilmektedir.

Bu bursa hak kazanarak TED Okullarında öğrenimini gören ve mezun olmuş öğrenciler, üniversite öğrenim hayatları boyunca da burstan faydalanmaya devam etmektedir. Bunun yanı sıra, üniversite öğrencilerinin staj ve kariyer takiplerinin yapılmakta olan sistemde, mezun öğrencilerin işe yerleştirilmesine destek olunmakta ve izlenilmektedir. TED’in yapmış olduğu bu Burs Sistemi yardımı ile şimdiye kadar ortalama 50.000 öğrenci yararlanmıştır..

Tam Destek Bursu

TED Tam Destek Bursu, Resmi liselerde öğrenim görmekte olan maddi imkanları kısıtlı fakat derslerinde başarılı öğrencilere verilmekte olan burstur. Öğrencilerin akademik ve psiko-sosyal sürecin izlenmesi yanı sıra, sosyal ve kültürel alanlarda gelişimlerine katkı sağlayacak etkinlikler yapılabilmektedır.

TED Tam Destek Bursu Başvuru Şartları

Ankara, Diyarbakır, İstanbul ve Kayseri illeri için TED Tam Destek burs başvuruları dikkate alınmaktadır.

Tam Destek Bursundan faydalanmak üzere Türk Eğitim Derneği’ne başvuru yapacak öğrencilerin ;

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerek,
  • 2019 – 2020 eğitim yılında hazırlık sınıfında veya 9. sınıfa devam edecek olması,
  • Lise öğrenimini MEB’e bağlı olan resmi okullar devam ediyor olması,
  • 2019 da yapılmış olan Liseye Giriş Sınavı LGS Puanı 390 veya daha üzerinde olması,
  • 2018 – 2019 eğitim yılında lisenin hazırlık sınıfını bitirmiş aday öğrencilerin 2018 LGS’den 345 puan ve üzeri puan almış olması gerekmekte,
  • Maddi durumu kötü olması nedeniyle maddi desteğe kesinlikle ihtiyaç duyması, (Ailenin aylık toplamda gelirinin en yüksek 4000 TL olması), koşullarının sağlaması gerekmektedir.

Tam Destek Bursu çerçevisinde;
• Liselere Geçiş Sınavı olan LGS’de almış olduğu puana bakılarak öğrencinin mülakata katılımı değerlendirilir.
• Türk Eğitim Derneği yani TED tarafından yapılan mülakatı iyi geçen öğrenciler bursiyer olur,
• Öğrencilerin Kitap ve Kırtasiye ihtiyacı, Giyimleri ve Cep harçlıkları gibi destekler verilir,
• Okul desteğinin yanında öğrencilere alanında uzman olan eğitmenler tarafından belirlenmiş spor ve sanat eğitimi verilir,
• Tam Destek Bursu çerçevesinde yappılmakta olan bütün etkinliklerde öğrencilerin ulaşımları için ücretsiz olan servis sağlanır,
• Öğrencilerin burs dahilinde bulundukları sürece kültür sanat etkinliklerine(bale, tiyatro, opera, konser vb.) katılmaları sağlanır,
• Alanında uzman kişiler tarafınca verilmekte olan seminerler ile öğrencilerin kişisel gelişimleri destek sağlanır,,
• Tam Destek Bursu kapsamına alınan engelli öğrenciler yukarıda belirtilmiş bütün olanaklardan faydalanır ve bunun yanında ek olarak öğrencilere ayrıcaklı bir servis hizmeti verilir.

Destekleme Bursu

Deneğin il zamanlarından beri vermiş olduğu bir burs olan Destekleme Bursu, ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencileri de dahil cep harçlıklarının karşılanmasına yardımcı olmaktadır.. Türk Eğitim Derneği yani TED Doğal afetler olayları, terör saldırıları ve Maden kazaları vs. gibi olaylardan etkilenmiş olan çocukların da hep yanında olmuştur.

2019 – 2020 TED Bursu Başvurusu

Şuan Sadece Tam Destek Burs Başvurusu yapılabilmektedir. İleri deki zamanlarda açılan burslar yeni sitemizden yayınlanacaktır. Diğer BURS BAŞVURULARI için tıklayınız.

TED Tam Destek Burs Başvurusu için alttaki butona tıklayarak başlayabilirsiniz.

Türk Eğitim Derneği TED İletişim Bilgileri

Adres: Kocatepe Mahallesi, Kızılırmak Cad. No:8 06440 Çankaya/Ankara
Tel: +90 312 939 50 00
Faks: +90 312 417 53 65
Mail: info@ted.org.tr

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı