Öğrenci Bursları

Toplum Gönüllüleri Vakfı TOG Burs Başvurusu 2019 – 2020

2019 – 2020 Eğitim Yılında TOG Kardelen , Gençlik ve Öğretmen Çocukları Bursu , Toplum Gönüllüleri Vakfı bünyesindeki gençlere, öğretmen çocuklarına ve Kardelen adı altında maddi desteğe ihtiyacı olan kadın öğrencilere olmak üzere 3 ayrı Karşılıksız BURS imkan sunmaktadır. Toplum Gönüllüleri Vakfı Burs 2019 ;

2019 – 2020 TOG Vakfı Gençlik Burs Başvurusu

TOG Gençlik Bursu, Toplum Gönüllüleri Vakfı bünyesindeki gençlere maddi ihtiyacı kısıtlı olan ve sosyal hemde akademik olarak başarılı olan öğrencilere imkan sunmaktadır.

TOG Gençlik Bursu Başvuru Şartları

 • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak,
 • Türkiye’deki Lisans ve Önlisans programlarında okuyor olması,
 • Vakıf ve Devlet Üniversitelerinin birinci yada ikinci öğretimde okuyan, Lisans (4 Yıllık), Ön Lisans (2 Yıllık) bölüm farketmeksizin herkes başvurabilirler.
 • Üniversiteye yeni kayıt yaptıran yada hazırlık sınıfında okuyup 1. sınıfa geçen öğrencilerin TOG Gönüllüsü olmasa da başvuru yapabilirler.
 • Ara sınıflarda okuyan öğrencilerin Toplum Gönüllüleri vakfı tarafından gerçekleştirilen sosyal sorumluluk etkinliklerine daha önceden katılım sağlamış olmaları gerekmektedir. Katılmayan ara sınıf öğrencileri başvuramazlar.
 • Başka bir yerden burs aldığını bildirildiği koşulda, burs alıyor olması başvuruya engel değildir.

2019 – 2020 TOG Vakfı Kardelen Burs Başvurusu

Toplum Gönüllüleri Vakfı TOG Kardelen Bursu ; kadın öğrencilerin eğitim hayatında daha fazla yer almasını amaçlayan bursta, Maddi destek sıkıntısı çekmemeleri adına verilen burstur.

TOG Kardelen Bursu Başvuru Şartları

 • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak.
 • Yeni üniversiteye kayıt yapmış olsanda, Ara sınıflarda okuyor olsanda daha önceden TOG Gönüllüsü olma şartı aranmıyor.
 • Vakıf ve Devlet Üniversitelerinin Lisans (4 Yıllık), Ön Lisans (2 Yıllık) bölümlerinde okumak gerekiyor. (İkinci Öğretimde dahil.)
 • Kadın Öğrencilerin Başvurabilecekleri Bölümler ; Bütün Mühendislikler, Fen Edebiyat Fakültesinde bulunan Sayısal bölümler, Hukuk Fakültesi, İktisat, İstatistik, İşletme, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler gibi bölümlerde okumakta olan kadın öğrenciler başvurabilirler.

2019 – 2020 TOG Vakfı Öğretmen Çocukları Burs Başvurusu

Toplum Gönüllüleri Vakfı TOG Öğretmen Çocukları Bursu ; Ailede Anne yada babadan birinin öğretmen olması durumunda verilen karşılıksız burstur.

TOG Öğretmen Çocukları Bursu Başvuru Şartları

 • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak.
 • Öğrencinin, Annesi yada babasının öğretmen olması veya her ikisinin de öğretmen olması gerekmektedir.
 • Yeni kayıt yada ara sınıfta olsalar bile TOG Gönüllüsü olmadan da başvurabilirler.
 • Vakıf yada Devlet üniversitelerinin 2 yıllık veya 4 yıllık Lisans – Önlisans bölümlerinde ( İkinci Öğretim de olabilir.) okuyan bütün öğretmen çocukları bu bursa başvurabilirler.

2019 – 2020 Toplum Gönüllüleri Vakfı TOG Bursu Devam Etme Koşulları

TOG Toplum Gönüllüleri Vakfı Bursu karşılıksızdır yani geri ödemesi yoktur. Fakat TOG tarafınca Burs aldıkları müddetçe hafta da 4 saat gönüllü olarak etkinliklere katılmaları şarttır.
Öğrenci her yıl sonu ve arasında genel not ortalamasını gösteren transkript ve öğrenci belgesini vakfa göndermek zorundadır.
Genel Not Ortalaması 4 luk sistemde en düşük 2 olması gerekmektedir.
TOG Bursu adında sadece Lisans ve Önlisans okuyan öğrencilere burs imkanı sunmaktadır. Lise, ilköğretim, Yüksek Lisans ve Doktora öğrencilerine bu burs sağlanmamaktadır.

İstenilen Belgeler

 • Ara sınıflarda okuyanlar için not ortalamasını gösteren transkript istenir. – Edevlet üzerinden alınabilir.
 • Üniversiteye yeni başlayanlar için YKS yerleştirme sonucu, – Edevlet üzerinden alınabilir.
 • Ailedeki bütün bireylerin olduğu Vukuatlı Nüfus Örneği, – Edevlet üzerinden alınabilir.
 • Ailedeki çalışan bireylerin gelirlerini gösteren evraklar ( Çalışıyorsa maaşı gösteren belge, Emekli ise aylığını gösteren evrak, İşsizse İşsizlik kağıdı vs.) gibi bütün begelerin eklenmesi gerekmektedir.

Başvurunun Değerlendirilmesi

İlk başta başvurular, Öğrencinin yaşadığı yer, Aylık gelir ve giderlerinin hesabı, Anne – Babanın hayatta olup olmadıkları, Maddi Gelirleri ve iş imkanları, Okul ve Sosyal hayat başarısı, TOG Gönülleri etkinliklerine katılımları gibi durumlar birincil olarak ele alınarak bilgisayar ortamında bu kriterlere göre sıralama yapılmaktadır.

Öğrenciyi daha yakından tanımak için bu sıralamaya göre yüksek alan öğrenciler mülakata çağırılır. Mülakattan sonraki süreçlerde olumlu yada olumsuz dönüşler vakıf tarafından yapılacaktır ve sitesinden TC Kimlik numarası ile sorgulayabileceklerdir.

TOG Burs Miktarı

Toplum Gönüllüleri Vakfı TOG bursu miktarı ne kadar olduğu her yıl yönetim tarafından karar verilmektedir. Geçen yıl TOG Bursu Miktarı 255 TL/AY olarak belirlenmiştir. Ağustos ve Eylül ayı dışında toplam 10 Ay verilmektedir.

Diğer BURS BAŞVURULARI için bağlantıyı tıklayıp bakabilirsiniz :)

Buradan Bursun Kaynağını İnceleyebilirsiniz.

TOG Vakfı Burs Başvurusu bağlantısına tıklayarak başvuruya başlayabilirsiniz.

Son Başvuru Tarihi : 15 Eylül 2019 tarihinde 23:59 saatlerinde başvuru sona ermektedir.

Toplum Gönüllüleri Vakfı TOG İletişim Bilgileri ;

ADRES: Hobyar Mah. Aşirefendi Cad. No:20 Ankara-Konya Han Kat.4 34112 Eminönü – Fatih İSTANBUL
TELEFON: +90 212 522 10 30
E-POSTA: burs@tog.org.tr burs hakkında merak ettiklerinizi bu e-postadan sorabilir yada alttaki yorum kısmına yazabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı