Öğrenci Bursları

Suna ve İnan Kıraç Vakfı Bursu 2019 – 2020

Suna ve İnan Kıraç Vakfı 20192020 Eğitim yılında maddi imkanı olmayan ve öğrenimi devam ettirmek için maddi gelire ihtiyacı olan başarılı öğrenciler için Karşılıksız eğitim Bursu vermektedir. Burs hakkında bütün detayları ve Başvuru Formu sayfamızda verilmiştir. Diğer Burs Duyuruları için tıklayabilirsiniz.

2019 – 2020 Suna ve İnan Kıraç Vakfı Bursu BAŞVURU ŞARTLARI VE KRİTERLERİ

2019 – 2020 yılında Vakıf tarafından verilen burs için belirli şartları sağlayan öğrenciler başvuru yapabilmektedir. Başvuru Şartları ve Kriterleri altta madde halinde verilmiştir.

  • Üniversitenin en az 2. sınıfını tamamlamış olması,
  • Genel not ortalamasının en düşük 4’lük sistem üzerinden 3.25 olması,
  • Maddi durumunun kötü olması ve yardıma ihtiyacı olan bütün öğrenciler Suna ve İnan Kıraç Vakfı Bursuna başvuru yapabilirler.

BURS ÜCRETİ VE SÜRESİ

Burs yılda 2000 TL veya 4000 TL ücret olarak belirlenmiştir. Standart olarak 50 öğrenciye burs verileceği kararlaştırılmış olsa da, başvuran öğrencilerin maddi durumu ve ihtiyacı fazla olan öğrencilere göre kontenjan 65 sayısına kadar çıkarılabilecektir.

Bursu almaya hak kazanan öğrencilerin eğitimleri bitene kadar üniversite mezuniyetine kadar her yıl yenilenerek devam edecektir. Her yıl devam edebilşmesi için öğrenci eğitim durumunu gösteren transkriptin vakfa verilmesi gerekmektedir.

ÖNEMLİ NOT: Genel ortalaması 3’un altına düşen öğrencilerin bursları kesilmektedir.

SON BAŞVURU TARİHİ VE BAŞVURU FORMU

15 Ağustos 2019 tarihine kadar maddi desteğe ihtiyacı olan öğrencilerin başvurmaları gerekmektedir.

Suna ve İnan Vakfı BAŞVURU FORMUNA tıklayarak sol alt tarafta Kaydol butonuna tıklayarak hem kayıt yapıp hemde burs başvurusunda bulunabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı