YKS

En İyi Dershaneler ve Fiyatları

Bu yazımızda aldığımız yorumlar ve gözlemlerimiz neticesinde 20192020 yılında En İyi Dershaneler ve Dershane Fiyatları hakkında bilgileri konu aldık. Üniversiteye hazırlık için çalışan arkadaşlar için en iyi dershane YKS sınavı için yazımızın faydalı olacağını düşünüyorum. Dershane ortalama fiyatları da yazacağım. Öyleyse YKS için dershaneleri tek tek inceleyelim.

En İyi Dershaneler Listesi

Arkadaşlar kendim ve çevremden aldığım yorumlarla 20192020 yılı için en iyi dershaneler listesi yapmaya çalıştım. Dershanelerin yorumlarına bakarak sizde değerlendirebilirsiniz. Hadi sıra sıra bakalım dershanelere ;

Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Dershanesi

Fen Bilimleri Dershanesi
Fen Bilimleri Dershanesi

Son zamanlarda adını sıkça duyduğum ve gidenlerin memnun kaldığı dershanedir. Bu yıl DİL ve EA puan türünde olmak üzere 2 Türkiye birincisi ve ilk 100 de 40 öğrencisi derece almıştır. Her yıl ortalama Türkiye’de herhangi bir puan türünde birinci çıkarmakta. Tabi ki gideceğiniz dershanenin şubesi ve hocaları daha önemlidir. 2019 Fen Bilimleri Dershanesi Başarıları ;

fen-bilimleri-dershanesi-basari
Fen Bilimleri Dershanesi Başarı Tablosu

Fen Bilimleri Dershanesi Fiyat: 7 Bin TL – 16 Bin TL arasında değişmektedir.

Final Eğitim Kurumları

Final Dershanesi
Final Dershanesi

Bana ve çevremden duyduğum yorumlara göre Final YKS konusunda hem kaynakları açısından hemde hocaları açısından kaliteli bir dershanedir. Tabi bu kalitenin yanı sıra fiyatlarda da biraz artış oluyor :) Final geçmişi eski bir dershane olduğundan kaynaklar açısından ve düzen açısından diğer dershanelere nispeten daha iyidir. Şikayet edenler olsa da Final kötünün iyisidir. Tabi iyi veya kötü olması şubelere ve özelikle çalışan hocalara bağlıdır.

Çoğunlukla iyi yönde yorum alıyorum. Kötü anlatan illa ki hocaları vardır. Mutlaka dershanelerin bir şubesinde en az bir tane kötü anlatan hoca çıkıyor. Benim tavsiyem elinizden geldiği kadar dershanenin olanaklarını kullanın.

Final Dershanesi Fiyat: 6 Bin – 15 Bin TL arasında değişmekte.

Butik Dershaneler

Son zamanlarda açılmaya başlayan Birebir, 4 – 8- 16 Kişilik grup dersleri olan diğer dershanelerin VİP programına benzeyen dershanedir. Az kişilik eğitim olduğundan öğrenci için daha akılda kalıcı olmaktadır. Bakırköy’deki Butik dershanelerden genelde olumlu yorumlar gelmektedir. Butik Sınıf Örnekleri ;

butik-dershane-sinifi
Butik Dershane Çalışma Ortamı

Butik Dershane Fiyat: 10 Bin TL ile 30 Bin TL arasındadır.

Uğur Dershaneleri

Uğur Dershanesi
Uğur Dershanesi

Bir ara kardeşim uğura gitmişti nispeten diğer dershanelere göre fena değildi. Fiyatlar biraz gereksiz pahalı ama uyguna yazılan da oluyor. Dersleri anlatan bazı hocaların alanında iyi hocalar olduğunu söylerdi. Bildiğim kadarıyla da her yıl sayılı derece yapıyor. İlk 10 Bin içerisinde ortalama 600 – 700 öğrenci çıkarıyor.

Uğur Dershanesi Fiyat: 7 Bin – 13 Bin TL arasında değişmekte.

Sınav Eğitim Kurumları

Sınav Dergisi Dershanesi
Sınav Dergisi Dershanesi

Sınav Dershanelerinin kuruluşu 1992 yıllarına dayanmaktadır. Yeni açılan dershanelere göre sistemi daha iyi oturtmuştur. Ben üniversiteye hazırlanırken Ankara Sincan sınav dershanesi ile İstanbul Çapa kültür dershanesine gitmiştim. Sınav dershanesi bana göre kaynak olarak ta, ders anlatma açısından da Kültüre göre daha iyi gelmiştir.

Sınavın en çok denemelerini severdim sınava yönelikti ve kaynakları da diğer dershanelere göre iyi sayılırdı. Sınıflarda sanırım 20 kişiydik ve sayısal bölümden hazırladığım için Türkçe de hocayı pek dinleyen olmazdı. Fizik, Geometri ve Matematik derslerinin hocaları kaliteliydi. Arkadaşlar birazda dershanedeki isteğinize bağlı hoca ders anlatırken anlamadığınız yerleri ne kadar çok sorarsınız o kadar iyi kavrayacaksınızdır. Fakat Kimya ve Biyoloji hocaları rahat ve verimsizlerdi. Genel olarak dershane fena sayılmazdı ve 6 – 7 yıl önce diğer dershanelere göre fiyatı uygundu.

Sınav Eğitim Kurumlarına tercih edecek arkadaşlar şubelerine buradan bakabilirler.

sinav-dershanesi-subeleri
Sınav Dershanesinin Şubeleri

Sınav Dershanesi Fiyat: 5 Bin TL ile 15 Bin TL arasında değişmektedir.

Birey Dershanesi

Birey Dershanesi
Birey Dershanesi

Birey dershanesi, yine köklü ve kaynakları olan bir dershanedir. Matematik kaynaklarını çözmüştüm. Seviyeye göre seri kitapları vardı ve güzel sorulardı. Diğerlerine göre daha az derece yapsa da genele bakarsak iyi dershanedir.

Birey Dershane Fiyatı: 6 Bin ile 14 Bin TL arasında belirlenmiştir.

Dershane Fiyatları

20192020 yılındaki güncel dershane fiyatları hakkında bilgileri sizlerle aşağıda paylaşıyoruz. Arkadaşlar bildiğiniz gibi dershanelerde fiyatlarda oynama yapılabiliyor. Şubeden şubeye fiyatlar farklılık gösterdikleri için görüşmenizde büyük fayda var.

Dershane

Fiyatı

Fen Bilimleri Dershanesi

7 – 16 Bin TL Arasında

Final Dershanesi

6 – 15 Bin TL Arasında

Butik Dershaneler

10 – 30 Bin TL Arasında

Uğur Dershanesi

7 – 13 Bin TL Arasında

Sınav Dergisi Dershanesi

5 – 15 Bin TL Arasında

Birey Dershanesi

6 – 14 Bin TL Arasında

Her yıl fiyat güncellemeleri yapılacaktır.

Lise – Üniversite Bursları için buraya bakabilirsiniz.

Yazımızı Yararlı Bulduysanız Değerlendirebilirsiniz.

Yazımızı Faydalı Buldunuz mu ?

En İyi Dershaneler

User Rating: 4.22 ( 61 votes)

5 Yorum

  1. Dershane fiyatları Aralık halinde belirtilmesi sanırım il ve ilçeye göre değiştiği için.

    1. Evet bütün il ve ilçelere göre dershane fiyatları farklılık göstermektedir. Üstte verilen sıralama iyiden kötüye doğru değildir. Genel verilen iyi dershaneler sıralamasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı