Öğrenci Bursları

Çelikel Eğitim Vakfı Burs 2019 – 2020

Çelikel Eğitim Vakfı tarafından 2019 2020 Eğitim Yılında Alev Topları Burs imkanı sunmaktadır. Çelikel Eğitim Vakfı tarafından verilen bursun başvuru şartları ve burs aşamaları için yazımızın tamamını okuyabilirsiniz.

2019 – 2020 Çelikel Eğitim Vakfı BURS BAŞVURU ŞARTLARI

 • YKS’ye giren öğrencilerin İstanbul’da Devlet üniversitelerinde 4 yıllık bir bölüme girmiş yada Vakıf üniversitelerinin 4 yıllık bölümüne tam burslu olarak giren kayıt işlemini yapmış yada yapacak olan öğrenciler,
 • Merkezi yerleştirme puanlarıyla öğrenci alan lisans (4 Yıllık) programlara yeni kayıt hakkı kazananlardan ilgili lisans programına yerleştirme puan türünde aşağıda belirtilen başarı sıralamaları dâhilinde olan öğrenciler,
  Merkezi Yerleştirme ile Öğrenci Alan Lisans(4 Yıllık) Programlarında ;
  1- Sayısal Puan Türünde İlk 30.000’e giren kişiler (30.000 dâhil)
  2- Eşit Ağırlık Puan Türünde İlk 15.000’e giren kişiler (15.000 dâhil)
  3- Sözel Puan Türünde İlk 10.000’e giren kişiler (10.000 dâhil)
  4- Dil Puan Türünde İlk 5.000’e giren kişiler (5.000 dâhil)
  5- TYT Puan Türünde İlk 10.000’e giren kişiler (10.000 dâhil)
 • Ailesinde kişi başına düşen maddi gelirin 2000 TL’nin altında olması halinde bu koşulları sağlayan bütün maddi desteğe ihtiyacı olan öğrenciler başvuru yapabilmektedir.

BAŞVURU ADIMLARI

En başta aşağıda vermiş olduğumuz olduğumuz Başvuru Formuna tıklayarak karşınıza çıkan ekranı okuyup Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Hakkında Bilgilendirme yazısını kabul ettikten sonra karşınıza Ön Kayıt ekranı çıkmaktadır.Bu Ön Kayıt Ekranında belirtilen bütün bilgileri eksiksiz girdikten sonra “Aday Ön Kaydını Tamamla” butonuna basın. Daha sonra e-posta adresine bir aktivasyon linki gelecektir. Hesabınıza girerek ön kayıdı aktive ediniz.

Eğer 18 yaşından küçük iseniz; doğum tarihini girdikten sonra veli ön kayıt ekranı çıkacaktır. Veliniz bu ekranı tam ve eksiksiz doldurarak Veli Ön Kayıt tamamlama butonuna basın ve daha sonra velinizin girmiş olduğu e-posta adresine aktivasyon maili gelecektir. Ona tıklayarak onaylayın.

2. Adım olarak Başvuru Formu karşınıza çıkacak burada verilen bilgileri de tam ve eksiksiz girdikten sonra işlem tamamlanmış olacaktır.

2019 – 2020 Çelikel Eğitim Vakfı BURS Ön Değerlendirme

3 – 4 Eylül tarihlerinde yukarıdaki başvuru şartlarını sağlayan öğrenciler ön değerlendirmeye alınacaktır. Aşağıda belirtilen maddeler doğrultusunda değerlendirilecektir ;

 • Ailede kişi başına düşen maddi geliri en düşük olandan en yüksek olana doğru,
 • Mülkü hiç olmayandan olanlara doğru,
 • Hiç taşıtı olmayandan olanlara doğru,
 • Ailede beraber yaşayan ve eğitim gören kardeşlerin çokluğundan aza doğru,
 • Gelmiş olduğu il İstanbul dışıysa o kişilerden başlayarak ön değerlendirme yapılacaktır.

Özel yetenek sınavı ile yeni kayıt yaptıran Lisans öğrencilerinin almış olduğu puanlara göre sıralama yapılacaktır.

Seçmeler ve Programa Kabul

6 Eylül 2019 Cuma günü saat 12.00 gibi Çelikel Eğitim Vakfı tarafından ön değerlendirme sonuçları açıklanacaktır.

Ön değerlendirme sonucunda belirtilen öğrencilerin, ilan zamanı istenilen belgeleri 17 Eylül 2019 Salı günü saat 17.00’a kadar Çelikel Vakfına kargo veya posta yolu ile iletmeleri gerekmektedir.

Gönderilen ön değerlendirme belgeleri incelendikten sonra gerek duyulması halinde öğrenciyi arayarak telefonda mülakat yapılabilir.Daha sonra öğrenciyle 2 aşamalı olan Grup ve Bireysel mülakat gerçekleşir.

 1. Grup Mülakatı ; En geç 26 Eylül 2019 tarihinde öğrenciye Grup Mülakatına davet mektubu sistemde belirtmiş olduğu adrese gönderilecektir. 5 – 6 Ekim 2019 tarihinde Çelikel Eğitim Vakfı Merkezinde Grup Mülakatı gerçekleşecektir.
 2. Bireysel Mülakat ; 14 Ekim 2019 tarihinde en geç, bireysel başvuruya davet mektubu sistemde belirttiğiniz adrese gönderilecektir. 18 Ekim 2019 tarihinde Çelikel Eğitim Vakfı Merkezinde Bireysel Mülakatı gerçekleşecektir.Grup Mülakatından sonra Bireysel mülakata katılamayacaklara da bildirim mektubu gönderilmektedir.

Değerlendirme sonucu 24 Ekim 2019 Perşembe günü saat 15:00 itibariyle Çelikel Eğitim Vakfı sitesinden duyurulacaktır.

Çelikel Eğitim Vakfı İletişim Bilgileri ;

Adres: Anel İş Merkezi, Saray Mah. Site Yolu Caddesi, No:5/4 34768 Ümraniye / İstanbul / Türkiye
Telefon: +90 (216) 636 2000
E-posta: iletisim@celikelegitimvakfi.org

Çelikel Eğitim Vakfı için BAŞVURU FORMUNA tıklayarak burs başvurusuna başlayabilirsiniz.

Diğer BURS BAŞVURULARI için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı